Biz kendimizi derinlere kök salan, temellerine ciddi yatırım yapan uzun ömürlü bir çınar ağacı olarak görüyoruz.

Kurulduğumuz ilk günden bu yana çok çalıştık, büyük yatırımlar yaptık. Çok kısa sürede Türkiye’nin en büyük lojistik şirketi olduk. Ama bütün bu süreç boyunca ayaklarımızı hep yere sağlam bastık. Birçok şirket için zirve olan bu yeri, biz sağlam bir temel olarak aldık. Çünkü, biz kendimizi, süratli büyüyüp çabuk yok olan bir kavak ağacı yerine, yerin altına, yani temelline ciddi yatırım yapan bir çınar ağacı olarak görüyoruz. Bir çınar gibi uzun ömürlü ve yere sağlam basan bir yapı kurmak için çalışıyoruz.

Netlog’da Sürdürülebilirlik

Sağladığımız maddi kazançların yanında çalışanlarımıza, insanlığa ve doğaya faydalı olmaktan; kısaca tüm çevremize artı değerler yaratmaktan yükümlüyüz.

Ekonomik Sürdürülebilirlik

Ekonomik Sürdürülebilirlik

Ekonomik Sürdürülebilirlik ortaklarımız, müşterilerimiz, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve ülkemiz için büyük önem taşıyor. Netlog Lojistik olarak, bu bilinçle Ekonomik Sürdürülebilirliğimizi sağlamak için gerekli önlemleri alıyoruz.

 • Sektörün geleceğini şekillendirecek yeni iş yapış modelleri üzerinde çalışarak gelecekteki rekabete hazırlanıyor ve gerekli yatırımları yapıyoruz.
 • Müşterilerimizi dinliyor, sektörlerinin hangi yöne gittiğini analiz ederek stratejiler belirliyoruz.
 • Verdiğimiz hizmetlerde en yüksek kalite/maliyet oranını yakalamak için çalışıyoruz.
 • Rakiplerimizin kopyalayamayacağı ve taklidi zor katma değerli hizmetler üretmek için çalışıyoruz.
 • Müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tedarikçilerimizle uzun vadeli bir birliktelik sürdürebilmek için şeffaf, açık ve paylaşımcı bir yönetim modeli uyguluyoruz.

Yerli Ürün Tercihi

Netlog her sene milyonlarca TL mal alımı yapmaktadır. Aldığımız ürünlerin mümkün olduğunca yerli üretim olmasına dikkat ediyoruz. Ürün içerisindeki parçalar ithal de olsa, Türkiye’de birleştirilmiş veya üzerinde katma değerli hizmetler yapılmış ürünleri tercih ediyoruz. Kalite tutması durumunda firma olarak yerli ürüne öncelik vererek Türk ekonomisine, üretim gücüne destek oluyoruz. %100 Türk sermayeli bir firmadan beklendiği gibi.

Yerel Çalışan

Firma olarak bir bölgeye yatırım yaptığımızda, o bölgenin insanlarını çalıştırmaya özen gösteriyor, yerel halka yatırım yapıyoruz. Yurt dışı projelerimizde, ofislerimizde ve şirketlerimizde Türk yöneticileri öne çıkararak küresel rekabette deneyim kazanmalarını sağlıyoruz. Bunu yaparken o ülkenin insanlarına da kültürel ve eğitim olarak katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Eşit Çalışma Hakkı

Netlog Lojistik şirketlerinde kadın çalışanlar erkek çalışanlarla eşit şartlarda çalışma hakkına sahiptir. Netlog’da kadın çalışanlarımız erkek çalışanlarımız gibi ofis personeli, depo hizmet yetkilisi hatta isterse şehir içi dağıtım şoförü olarak dahi çalışabilmektedirler.

Eğitime Teşvik

Netlog Lojistik olarak, sosyal sorumluluk bilinciyle “eğitime, topluma ve çevreye” yönelik destek çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürüyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarımızı büyük bir titizlikle seçiyor, sürekli eğitimlerle ekiplere uzmanlık kazandırıyoruz.

Yarattığımız Ekonomik Değerler

Yarattığımız Ekonomik Değerler

Yaratığımız İstihdam

11.000 Netlog çalışanının 7.000’i Türkiye’de ikamet etmektedir. Averaj bir ailenin 4 kişi olduğu düşünüldüğünde Netlog 28.000 kişiye dokunmaktadır. Alt taşeron ve tedarikçileri ile birlikte bu rakam 100.000 kişiye ulaşmaktadır.

Direkt ve Dolaylı Vergi

Netlog ve grup şirketleri 2018 senesinde araç alımı, yakıt tüketimi, emlak vergisi, SSK vb. diğer vergi çeşitleri için ülkemize 1 milyar TL vergi vererek kazanç sağlamış, ülkemizin gelişmesi için katkıda bulunmuştur.

Hizmet İhracatı

Netlog 2016, 2017 ve 2018 senesinde hizmet ihracatında Türkiye’nin ilk 10 şirketi arasına girmiş ve ülkemize toplam 1.2 milyar USD’ye yakın döviz getirisi sağlamıştır.

Çevresel Sürdürülebilirlik

Çevresel Sürdürülebilirlik

Çevresel sürdürülebilirlik kapsamında doğal kaynaklarımızın korunması ve daha verimli kullanılması için var gücümüzle çalışıyoruz. Oluşturduğumuz çevre politikasını her alanda uyguluyoruz.

 • Üst yönetimden, en alt birime kadar tüm çalışanlarımıza çevreyle ilgili eğitimler vererek, çevre bilincini bir yaşam felsefesi haline getiriyoruz.
 • Tüm yatırım ve tedarik kararlarında çevresel konuları dikkate alıyoruz.
 • Atıkları kaynağında azaltmak, olabildiğince atıkları geri kazanmak, geri kazanılamayan atıkların ise en uygun teknolojilerle çevreye zarar vermeden yok edilmesini sağlıyoruz.
 • Enerji kullanımını azaltmaya yönelik çalışmalarla çevre bilincine önem veren bir şirket olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz.
 • Yeni teknoloji araçlarına yatırım yaparak doğaya salınan karbon gazı miktarını düşürüyoruz.
 • Doğaya daha az zararlı alternatif taşıma yollarını kullanıyoruz.
 • Sürdürülebilir kalkınma yaklaşımıyla faaliyetlerimize devam etmek ve gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışıyoruz.
Yarattığımız Çevresel Değerler

Yarattığımız Çevresel Değerler

Atık Pil Yönetimi

Atık piller, ayrı kutularda toplanmakta ve teslim edilmektedir. Hurdaya çıkartılmış aküler, geri dönüşüm için Çevre ve Orman Bakanlığının onaylı taşıyıcısı Marmara Bandak’a teslim edilmektedir. Yılda yaklaşık olarak 380 adet akü geri dönüştürülmektedir.

Atık Lastik Yönetimi

Taşımacılıkta kullanılan araçlarımızın lastikleri kaplanmakta ve böylece tekrar verimli bir şekilde kullanılabilmesi sağlanmaktadır. Kullanılamayacak durumda olan lastikler Çevre ve Orman Bakanlığı’nın da onayladığı taşıyıcılarla, LASDER’e gönderilmekte ve burada değerlendirilmektedir. Hurda lastiklerin geri kazanımı ile yeni ürünler elde edilmekte ve yüksek sıcaklıklarda yakılarak, enerji elde edilebilmektedir. Yılda ortalama 1000 adet lastik hurdaya çıkarılmakta ve geri kazanımı sağlanmaktadır.

Elektrik Tasarrufu

Yapılan tasarruf çalışmaları ile depolarda ve ofislerde tasarruf ampulleri ve flüoresanları kullanılmakta, ofislerin tasarımı güneş enerjisinden en yüksek verimi alacak şekilde yapılmakta, depolarda güneş ışığının kırınımını önlemek için filtreler kullanılmakta ve personelimize elektrik tüketimi hakkında eğitimler verilerek bilinçlenmesi sağlanmaktadır.

Kâğıt Tasarrufu

Tüm birimlerimizde kullanılmayacak halde olan atık kâğıtlar kaynağında ayrı toplanmakta, geri dönüşüm için ortaya çıkacak ek masraflar ve iş gücü kayıpları engellenmeye çalışılmaktadır. Kullanılan kâğıtların %40’ı çift taraflı kullanım sağlanarak ve atık kâğıt olarak geri dönüşümünün sağlanması için firmalara verilerek tasarruf sağlanmaktadır. Yılda yaklaşık 10.350 kg kâğıdın geri dönüşümü ile 130 adet ağacın kesilmesi, 800 m² ormanlık alanın heba edilmesi engellenmiştir.

Alternatif Taşıma Yolları

Taşımacılık sektörünün en büyük ihtiyacı olan yakıt fiyatlarının her gün artması, uzun yol gitmek isteyen araç şoförü bulma sıkıntıları ve bu araçların çevreye verdiği hava ve gürültü kirliliği her geçen gün artarak büyümektedir. Alternatif taşıma yolu kullanılan yerlerde taşıma yapılacak yerin uzaklığıyla orantılı olarak 1/2 oranında iş gücü tasarrufu sağlanabilmektedir. Aynı şekilde havaya salınan karbon miktarında 1/4, bazı durumlarda 1/10 azalma sağlanmaktadır. ATY çözümleri bu sebeple taşımacılık sektörünün geleceği için büyük bir önem taşımaktadır.

Organizasyonel Hedefler

Hedefimiz takımımızın her bir üyesine, müşterilerimize ve dünyaya katkı sağlamak. Bu sebeple:

 1. Etik, şeffaf ve paylaşımcı yaklaşımımız sayesinde öne çıkan, müşteriler, çalışanlar ve tedarikçiler tarafından tercih edilen, kalite ve servis standartlarını en üst seviyeye çıkartmış bir şirket olacağız.
 2. Sağladığımız sosyal şartlar, yeni iş imkanları ve ekonomik büyüme sayesinde ülkemizin planladığı büyümeye katkıda bulunacağız. İçinde bulunduğumuz çevreye yarar sağlayarak insanların yaşam şartlarının iyileştirilmesinde rol oynayacak ve ekonomik kalkınmanın devam etmesinde rol alacağız.
 3. İş ortaklarımızla olan ilişkilerimizin daha uzun soluklu olmasını sağlayacak ve onlarla birlikte büyüyeceğiz.
 4. Yaptığımız tüm işlerde kanunlara uyacak, insan sağlığına önem vereceğiz. Çalışanlarımızın iş kazalarına girmemesi için gerekli tüm önlemleri alacağız, bu tür problemlerin işimizi tehlikeye atmamasını sağlayacağız.
 5. Yaptığımız işlerde çevreye verdiğimiz zararı minimize edeceğiz, çalışanlarımıza huzurlu, temiz ve sağlıklı bir iş ortamı yaratarak daha motive çalışmalarını sağlayacağız. Bizden sonraki nesillerin dünyadan en az bizim kadar faydalanabilecekleri bir çevre bırakmak için elimizden geleni yapacağız.