Yeni Dünya düzenine ayak uydurmak

Değerli Müşterilerimiz, Dostlarımız,

Dünya çok süratli değişiyor. Teknolojik gelişmelerin ve Covid-19 salgını gibi yeni dünya problemlerinin hayatımıza etkileriyle beraber yaşam tarzımız ve tüketim alışkanlıklarımız da aynı süratte değişiyor. Değişmeyen tekşey ise, insanoğlu var oldukça tüketim olacak, tüketim oldukça üretim olacak ve bu düzenin tamamının ortasında her zaman lojistik sistemler olacaktır. İşte bu yüzdendir ki şartlar zorlaştıkça, rekabet arttıkça, işler karmaşıklaştıkça lojistiğin önemi daha da anlaşılmaktadır. Çünkü marjlar düştükçe rekabet kızıştıkça ve hemen herkes aynı konseptte ürün sundukça, geriye kalan ve gerçek farkı yaratabileceğiniz tek yer vardır. Tedarik zinciri lojistiği.

İşte bizim size sunduğumuzda tam olarak budur. Gerçek bir lojistik şirketi, depolardan veya dağıtım araçlarından çok daha fazlasıdır. Lojistiğe hakim deneyimli insan gücü demektir. Teknolojiyi parayla satın alabilirsiniz, ama en doğru teknolojiyi en doğru yerde ve şekilde kullanmak için senelerin deneyimi gerektirir. Netlog’un var oluş sebebi lojistik sektörüne yenilikler kazandırmaktır. Dünya trendlerini takip edip müşterilerine faydalı olacak lojistik sistemleri hayata geçirmektir. Geleceğin lojistikçilerini yetiştirerek hem kendisine hemde müşterilerine fayda sağlamaktır. Yani yeni dünya düzeninin lojistik sistemlerini kurmaktır.

Çevre Duyarlı Lojistik

2020 Senesi hem iklim değişikliği kaynaklı doğa olaylarına hemde insanlığın Covid-19 salgınına karşı var oluş savaşına ev sahipliği yaptı. Zorlu geçen ve hepimizin unutmak istediği bu sene, insanoğluna bugüne kadar yapmış olduğu tüm teknolojik başarılara karşı hala ne kadar zayıf olduğunu birkez daha göstermiş oldu. Kaynakların hergün azaldığı ama nüfusun her gün arttığı bir dünyada gelecek nesillerin varolabilirliği için hepimizin çok geçte olsa bugünden seferber olması şarttır. İşte bu yüzden 2020 senesinde Netlog olarak çevreci lojistik faliyetlerine ciddi kaynak ayırma kararı verdik ve 2021 senesinde birçok çevreye saygılı lojistik projesine imza atarak girdik.

Hali hazırda 5 depomuzda kurulu olan günlük 12 MwH üretim kapasiteli güneş panellerinden elektrik üretim sistemlerini 2025 senesine kadar 35 depomuza uygulayacağız ve bu rakkamı 60MwH üzerine çıkaracağız.

Tamamı Euro-6 yeşil motor olan 1.200 çekicimizi yeni modellerle düzenli olarak değiştirerek mümkün olan en düşük karbon salınımını sağlayacağız. Ama daha önemlisi üç senedir geliştirmekte olduğumuz elektrikli dağıtım araçlarımızı 2021 senesinde yollara çıkartarak toplam dağıtım hacmimizin %30’unu elektrikli araçlarımızla yapacağız.

Yeni depo inşaatlarımızın tamamında Çevreci sertifikalı tedarikçilerden ürün kullanacağız. Şirketlerimizde gıdadan kağıda, oda elektrik kullanımından araç akü geri dönüşümüne nerede israf varsa bunu düzeltici önlemler alacağız ve çalışanlarımızı bu hususlarda eğiteceğiz.

Şunu unutmayalım ki dünyamızdan bir tane var ve biz onun içinde yaşamayı gerçekden seviyoruz.

Şahap ÇAK

YK Başkanı
NETLOG Lojistik Grubu